• by micovsky
  • 11. 1. 2022

    Během každého  pohybu i během dýchání  a všech dalších pochodů  v našem těle reagují orgány větším či menším pohybem. Vzájemně jsou  propojeny kontinuální tenkou sítí obalů, které přenášejí pohyb i na vzdálenější oblasti těla  a vyznačují se typickými příznaky i v oblasti pohybového aparátu. Naopak poruchy funkce  pohybového aparátu se mohou zrcadlit do projevů v oblasti vnitřních orgánů. Těmito zákonitostmi, tzv. viscerosomatických a somatoviscerálních vztahů, se zabývá obor myoskelální medicíny a viscerální terapie.

    Manuální terapie vnitřních orgánů

    ​​Nejčastější příčinou vzniku oblastí s omezeným pohybem a elasticitou tkání jsou pooperační jizvy, pozánětlivé srůsty, poúrazové stavy,  vadné držení těla, psychické stresy, nevhodná strava s funkčními  poruchami zažívání a nedostatkem pohybu. Pacient je podrobně vyšetřen rehabilitačním lékařem nebo fyzioterapeutem a způsob léčby je individuálně určen dle obtíží a podrobného  kineziologického rozboru.

    Klienti viscerální terapii vyhledávají často u obtíží, kde nebyla zjištěna „organická, vnitřní příčina“ jako jsou poruchy zažívání, inkontinence, bolesti hlavy, bolesti zad a velkých kloubů, také pooperační a poúrazové  stavy.

    Kontraindikace viscerální terapie jsou především: horečnaté stavy, onkologická  diagnosa, antikoagulační léčba, aneuryzma aorty, cizí tělesa (intrauterinní tělísko, stent.), těhotenství. Pooperační stavy je vhodné řešit nejdříve od 5. – 8. týdne od operace.

    Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny – Jiráskova 457, Frýdek-Místek

    Kontakty na zdravotní sestru:       Tel.: 591 160 005, E-mail: sestrafrydek@nerest.cz

    1 ošetření – 30 min:            600 Kč