• by micovsky
 • 13. 12. 2021
  Chcete se zbavit bolesti nohou? Pomůžeme Vám odhalit příčinu!

  Nabízíme Vám speciální komplexní vyšetření Vašich chodidel. Vyšetření Vašich nohou provádí lékař, který navrhne řešení nalezených vad a v případě potřeby přímo v ordinaci vyrobí na míru ortopedickou pomůcku (termoplastickou stélku značky Formthotix), která uleví Vašim problémům a ulehčí tak Vaší chůzi. K dispozici je také možnost podrobnějšího vyšetření na podoskopu. Podoskop je diagnostický přístroj sloužící k odhalení ortopedických vad a poruch chodidel pomocí vysoce polarizovaného světla.

  Vyšetření je určeno pro všechny věkové kategorie, často jej využívají rodiče pro děti nebo sportovci v rámci prevence zatížení nohou při fyzické aktivitě. Vyšetření je nebolestivé, kdy na vysoce odolné akrylátové desce s nosností do 200 kg, která vede polarizované světlo, lze odhalit vady drobných kloubů nohy, postavení, rotaci, tlak patních kostí i jednotlivých částí chodidla vůči sobě. Vady nohou jsou způsobené mnoha příčinami např. genetikou, nadváhou, revmatickými onemocněními, poúrazovými stavy, ale i nevhodnými návyky a nevyhovující obuví.

  Termoplastické stélky Formthotics podporují přirozené postavení nohy, zvyšují prokrvení plosek, kotníků a lýtkových svalů, odlehčují nosné klouby a páteř při chůzi na tvrdém městském terénu atd. Jsou vyrobeny dle novozélandské technologie z ultralehké pěny, opakovaně tvarovatelné teplem, působí antimikrobiálně, jsou hypoalergenní a vodotěsné, zároveň nenáročné na údržbu. Je vhodné dostavit se v obuvi, ve které budete chtít stélky většinu času nosit, můžete si přinést i více párů obuvi k posouzení vhodnosti nošení pro Vaše chodidla.

   

  Komplexní podiatrické vyšetření (cca 30 min.) – 290 Kč
  Kontrolní vyšetření (cca 20 min.) – 190 Kč

  Ceník termoplastických vložek do bot Formthotics vč. aplikace (cena uvedena vždy za 1 pár)

  Dětské / Junior –  1090 Kč
  Original single modré (střední hustota) – 1190 Kč
  Original single černé (vysoká hustota) – 1190 Kč
  Low volume single zelené perforované (střední hustota) – 1290 Kč
  Original dual béžovo-černé nebo červeno-modré (střední hustota) – 1390 Kč
  Original dual červeno-černé (vysoká hustota) – 1390 Kč

   

  Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny – Jiráskova 457, Frýdek-Místek

  Kontakty na zdravotní sestru:       Tel.: 591 160 005, E-mail: sestrafrydek@nerest.cz